ZZ Top odwołuje trasę z powodu choroby basisty

/ 18 października, 2017

Zespół ZZ Top zmuszony został odwołać zaplanowane na 2017 rok koncerty, po tym jak lekarze zalecili basiście Dusty Hillowi odpoczynek.

Katarzyna Nosowska tłumaczy dlaczego Hey zawiesza działalność

Basista ZZ Top, Dusty Hill, zmaga się z chorobą żołądka, która uniemożliwiła mu udział w najbliższych koncertach grupy. Lekarze zalecili mu odpoczynek, zespół więc zdecydował się zawiesić najbliższe plany koncertowe.

Oto, co możemy przeczytać w oficjalnym oświadczeniu ZZ Top:

Wszystkie nadchodzące koncerty ZZ Top zostały zawieszone i czekają na nowe daty. Basista ZZ, pan Dusty Hill, ma problemy z żołądkiem i dostał zalecenie, żeby najbliższe tygodnie spędzić w łóżku.

Zespół zamierza dać czadu w 2018 roku, a w 2019 z wielkim hukiem celebrować wielką 50!

ZZ Top wciąż promuje wydany w 2012 roku album „La Futura”, jednak możliwe, że niedługo usłyszymy od tria nową muzykę. Gitarzysta i wokalista Billy Gibbons wyjawił niedawno, że zespół pracuje nad nowym materiałem.

Niedawno, w chwili wolnej od koncertowania, spędziliśmy trochę czasu w studiu. Pichcimy nowy, brzmieniowy eksperyment z bluesującym tłem. Jeszcze nie wiemy, czy wydamy to pod postacią albumu czy singla. Tak czy inaczej, nie możemy się doczekać.

ZZ Top powstał w 1969 roku w Teksasie. Grupa we wczesnych latach działalności zasłynęła, jako twórca energicznego blues rocka, jednak sławę przyniosły jej dopiero lata 80., kiedy wydała tak słynne albumy, jak „Eliminator”, „Afterburner” i „Recycler”, które rozeszły się w wielomilionowych nakładach na całym świecie, przynosząc serię przebojów, w tym „Legs”, „Gimme All Your Lovin’’ i „Rough Boy”. Zespół od lat gra w niezmienionym składzie: Billy Gibbons (gitara, śpiew), Dusty Hill (bas, klawisze, śpiew) i Frank Beard (perkusja, śpiew). Ostatnio gościliśmy ZZ Top w Polsce w 2015 roku, kiedy to wystąpili w Dolinie Charlotty.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także