Varg Vikernes zwolniony z aresztu, ale z zarzutami

/ 19 lipca, 2013
 
Kristian "Varg" Vikernes wraz z małżonką wyszedł z aresztu wczoraj wieczorem. Twórca zespołu Burzum został oskarżony o podżeganie do nienawiści rasowej w internecie. Francuskie służby poinformowały, że zabezpieczony materiał z komputera muzyka również będzie dowodem w tej sprawie. 
 
Niewykluczone, że Vikernes będzie również odpowiadał za usprawiedliwianie zbrodni wojennych. Zarówno muzyk, jak i jego 25-letnia żona otrzymali zakaz zakupu broni. 
 
 
Julien Freyssinet, adwokat Vikernesa skomentował sprawę na łamach francuskiej agencji prasowej AFP:
 
 
Vikernes nie planuje ataków terrorystycznych. Broń małżonkowie zakupili w celach rekreacyjnych i w związku z życiową filozofią. Vikernes che tylko spokojnie żyć ze swoją rodziną. 
 
 
Przypomnijmy, że Kristian "Varg" Vikernes oraz Marie Chachet zostali aresztowani we wtorek 16 lipca w pobliżu francuskiej miejscowości Salon-la Tour. Służby specjalne podejrzewały, że muzyk planuje akt terrorystyczny. Interwencja nastąpiła po tym, gdy Marie Chachet, żona muzyka, legalną drogą zakupiła kilka sztuk broni palnej. 
 
O wydarzeniach z 16 lipca informowaliśmy na bieżąco TUTAJ. 17 lipca informowaliśmy z kolei o tym, że parze przedłużono o kolejną dobę areszt tymczasowy. Wczoraj relacjonowaliśmy m.in. doniesienia medialne o linii obrony Vikernesa

pg

KOMENTARZE

Przeczytaj także