Judas Priest założyli fundację imienia Glenna Tiptona

/ 27 czerwca, 2018

W lutym tego roku, jeszcze przed wydaniem ostatniego studyjnego albumu „Firepower”, formacja Judas Priest poinformowała w specjalnym oświadczeniu, że gitarzysta Glenn Tipton nie będzie mógł wyjechać na trasę ze względu na postępującą chorobę Parkinsona. Na tym stanowisku zastąpił go Andy Sneap, jednocześnie producent ostatniej płyty zespołu. Muzyk, okazjonalnie, dołącza do grupy, aby wykonać utwory podczas bisów. 

Judas Priest zagrają na Pol'and'rock Festival!

Teraz zaś Judas Priest oficjalnie ogłosili, na swoich mediach społecznościowych, że założyli fundację imienia Glenna Tiptona, która będzie pomagała osobom dotkniętymi tą chorobą. 

W związku z tym w sklepie internetowym ruszyła sprzedaż wyjątkowych koszulek z wizerunkiem gitarzysty oraz podpisem „No Surrender!”. Zyski ze sprzedaży trafią – rzecz jasna – na konto organizacji charytatywnej. 

Istnieje wiele organizacji charytatywnych związanych z Parkinsonem, mogliśmy więc po prostu wysłać im fundusze, które pomogłyby w przeprowadzaniu terapii fizycznych, a także psychicznych. Mnie jednak podekscytowała pionierska leczenie nazwane MR Guided Focused Ultrasound Thalamotomy, która – choć jest jeszcze na wstępnym etapie rozwoju – odniosła już spore sukcesy w leczeniu związanej z Parkinsonem choroby zwanej drżeniem samoistnym – doktor Bain, mój specjalista, który jest jednym z czołowych ekspertów w tej dziedzinie, podobnie jak jego koledzy, zwracają uwagę na nowy sposób leczenia Parkinsona i uważają, że będzie przynosił on pozytywne skutki.

Wszystkie wpływy, które od was otrzymamy, zostaną przeznaczone na tę inicjatywę, zachęcam więc wszystkich, nie tylko fanów Judas Priest, aby pomogli. Jeżeli nie będzie was na koncercie, to możecie zakupić nasze t-shirty w sklepie online.

Będziemy was na bieżąco informować o dochodach, które uda się wam zebrać podczas trasy, tak więc pamiętajcie… wciąż wierzcie… i NIE PODDAMY SIĘ!

Nie tak dawno formacja Judas Priest zagrała w katowickim Spodku. Relację z koncertu znajdziecie na naszej stronie, a także w najnowszym, lipcowym, numerze „Teraz Rocka”, który dzisiaj trafił do sprzedaży. 

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także