King Diamond opublikował nowy utwór [AUDIO]

/ 8 listopada, 2019

King Diamond opublikował nowy utwór, zatytułowany „Masquarade Of Madness”, który zapowiada album „The Instutute”, a który ma się ukazać w 2020 roku.

Lars Ulrich wspomina basistę Mercyful Fate

Poniżej możecie wysłuchać „Masquarade Of Madness”.

W niedawnym wywiadzie dla „Full Metal Jackie” King Diamond wyjawił, że ma w planach dwa albumy:

Tej fabuły nie zmieszczę na jednej płycie, więc będą to musiały być dwa albumy. To będzie coś wyjątkowego, także jeśli chodzi o koncerty. W Danii pracujemy teraz nad elementami show, które będą szły w parze z fabułą. To wielki projekt, obliczony na kilka lat. Najbliższe trzy lata będą dla nas bardzo pracowite. Nasi fani dostaną coś, czego się nie spodziewają.

To będzie bardzo makabryczna płyta. Dotyczyć będzie światów równoległych, zemsty i tak dalej. Na scenie będziemy torturować naszą drogą Abigail, bo jest częścią tej historii.

King Diamond wyjawił, że fabuła kolejnej płyty będzie się działa w szpitalu psychiatrycznym w latach 20. XX wieku:

Ten scenariusz przyprawia o gęsią skórkę. W tamtych czasach medycyna się zaczęła rozwijać i zaczęła pomagać ludziom żyć dłużej, ale prowadzono też okropne eksperymenty. Część z nich zawarta jest w tej historii. Ale dopiero jak poznasz jej drugą część zaczniesz rozumieć o co chodzi, bo dopiero w drugiej części poznasz dużo więcej faktów.

Część fabuły dzieje się w tym świecie, a część w świecie równoległym.

%%REKLAMA%%

Tymczasem w 2020 roku reaktywuje się zespół Mercyful Fate. Będzie on jedną z gwiazd przyszłorocznej edycji Mystic Festival, która odbędzie się 10-11 czerwca w krakowskim Muzeum Lotnictwa. Inne zapowiedziane gwiazdy to Nightwish, Accept, Heilung, Vader (De Profundis show), Obituary (Slowly We Rot show), Beast In Black, Infected Rain, Judas Priest i Mgła.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także