Metallica chciała zagrać w Pradze „Jožina z bažin” ale poległa

/ 19 sierpnia, 2019

Metallica podczas trasy koncertowej wykonuje przeróbki utworów pochodzących z danych krajów. Podczas koncertu w Czechach grupa postanowiła wykonać ponownie (wykonywała to już w zeszłym roku) utwór „Jožin z bažin” autorstwa Ivana Mládka i Banjo Band. Tym razem jednak coś jej nie wyszło.

Sprawdź rozpiskę godzinową koncertu Metalliki w Warszawie

Śpiew Roberta był niemal niesłyszalny, Kirk najwyraźniej też miał problemy ze zgraniem się z basem. Sytuację ratowała publiczność, która dośpiewywała refren.

Poniżej możecie zobaczyć to wykonanie.

Wykonywanie przeróbek podczas trasy koncertowej Metalliki spotyka się z reguły z pozytywnym przyjęciem. Są jednak wyjątki. Podczas niedawnego koncertu w Szwajcarii Metallica wykonała „The Usurper” zespołu Celtic Frost. Nie spodobało się to jej liderowi, Tomowi Gabrielowi Fischerowi.

W wywiadzie dla „Rolling Stone” Tom Fischer powiedział:

Zarżnęli ten utwór. To było poniżające. Lepiej niech trzymają swoje łapska milionerów z dala od tego kawałka. Dawno temu stracili umiejętność grania prawdziwego metalu. Może powinienem wyjść na scenę i wykonać „Hit The Lights” z dwustoma pomyłkami dla równowagi?

Następny koncert na trasie Metalliki to stadion PGE Narodowy w Warszawie, gdzie wystąpi 21 sierpnia. Czy tym razem poradzi sobie lepiej?

%%REKLAMA%%

Do sprzedaży trafiło niedawno przygotowane przez naszą Redakcję Wydanie Specjalne poświęcone Metallice.

Na 144 stronach znajdziesz między innymi:

  • Historie wszystkich albumów zespołu
  • Oko w oko z muzykami, czyli dwanaście szczerych wywiadów
  • Za kulisami polskich koncertów: wódka w Katowicach i Dżem w Krakowie
  • I wiele, wiele więcej!

Pismo dostępne jest w kioskach, a także w naszym sklepie w cenie 19,99 PLN.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także