Metallica plus „Despacito”. Mashup, który podbija internet

/ 12 czerwca, 2018

Podczas europejskiej trasy koncertowej Metallica wykonywała przeróbki przeróżnych utworów z różnych krajów. Ale nawet ona nie wpadłaby chyba, żeby przerobić „Despacito” na styl „…And Justice For All”. Ale od czego są internauci?

Kolejne gwiazdy na Pol'And'Rock Festival

Użytkownik YouTube’a, podpisany jako Kiriakos Kazakos postanowił sprawdzić, jak zabrzmiałby przebój ostatnich lat, „Despacito”, gdyby przerobić go na styl „…And Justice For All” Metalliki. Oto, co mu wyszło.

Ale to nie wszystko. Kiriakos Kazakos postanowił przerobić także najnowszy przebój Camili Cabello „Havana”. Również na styl tej płyty. Efekt jego pracy możecie sprawdzić poniżej.

Camila Cabello stała się ostatnio najczęściej odsłuchiwaną solową artystką na Spotify. Jej utwór „Havana” został odsłuchany na Spotify aż 888 milionów razy. Camila pokonała Się z i jej przebój „Cheap Thrills”. Pochodząca z debiutanckiego, wydanego na początku 2018 roku albumu „Camila”, piosenka święci tryumfy nie tylko na Spotify. „Havana” trafiła na szczyt notowania „Billboard Hot 100”, a także na notowań „Pop Songs”, „Adult Top 40” i „Rhythmic Top 40”. Ponadto piosenka znalazła się też na szczycie w Australii, Kanadzie, Irlandii i Wielkiej Brytanii. Singel z piosenką w USA pokrył się 5-krotną platyną, w Australii 8-krotną, a w Kanadzie 7-krotną.

Według danych opublikowanych przez „Pollstar” Metallica podczas ostatniej europejskiej trasy koncertowej zarabiała brutto w jednym kraju średnio 2 miliony dolarów. Uwzględniono raporty z 19 krajów, w kilku z nich grupa dała więcej niż jeden koncert. Średnio w danym kraju sprzedano 20 451 biletów, przy średniej cenie biletu 104 dolary. To dało Metallice czwarte miejsce wśród najlepiej zarabiających artystów scenicznych. Pierwsze miejsce zajmuje Justin Timberlake z dochodem 3,2 miliona dolarów, drugie Pink z dochodem 2,4 miliona dolarów, a trzecie cykl koncertów Bruce’a Springsteena na Broadwayu (2,1 miliona dolarów).

Metallica wkrótce wyruszy w amerykańską trasę koncertową, a do Europy ma powrócić w 2019 roku.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także