Udo Dirkschneider o ulubionej artystce pop: Wulkan energii

/ 26 kwietnia, 2022
fot. Andreas Lawen


Udo Dirkschneider przyznał, że nie słucha wyłącznie muzyki metalowej i ma swoją ulubioną artystkę popową.


Udo Dirkschneider, który wydał album „My Way”, na którym zamieścił przeróbki znanych utworów, przyznał, że ma dużo inspiracji sięgających poza nurt metalu.

W wywiadzie dla „Teraz Rocka” przeprowadzonym przez Jordana Babulę, Udo powiedział:

Zawsze byłem fanem Tiny Turner, byłem na kilku jej koncertach. Jest niesamowita, po prostu wulkan energii. Kiedy zajmujesz się heavy metalem – gdy zaczynałem, to się nazywało hard rock – ludziom się wydaje, że od rana do nocy słuchasz AC/DC, Judas Priest, Iron Maiden. Tymczasem ja zawsze lubiłem muzykę… którą lubiłem (śmiech). Także pop rock i pop. Jest tam mnóstwo ciekawych pomysłów, chociażby w kwestii produkcji, które można wykorzystać w metalu. Myślę, że dobry muzyk to przede wszystkim człowiek otwarty. (…) Gdy wracam do domu, włączam radio. I słucham rocka, popu, trochę muzyki niemieckiej. Mamy w Niemczech dwie duże rockowe stacje radiowe, gdzie jest i metal, i rock, i pop. I cieszę się, że mogę ich słuchać. Chociaż oczywiście trzymam rękę na pulsie metalu i zawsze zapoznaję się z nowymi płytami Iron Maiden czy Helloween. Ale raczej w celu, nazwijmy to, zebrania informacji. Żeby wiedzieć, co się dzieje, jakie są trendy w produkcji i tak dalej.

Cały wywiad z Udo znajdziecie w majowym numerze „Teraz Rocka”, który do sprzedaży trafi już 27 kwietnia. Sprawdź, co w nim znajdziesz.

fot. Andreas Lawen

KOMENTARZE

Przeczytaj także